AfroDance Fitness – seminář pro dospělé

s Lamine Diatta a Monikou Rebcovou

Kdy:                 Neděle 18. listopadu od 18:00 do 19:30

Kde:                 Centrum Dračí brána, Křenova 11, Praha 6 – Petřiny

Cena:               150 Kč. Lze využít permanentku 3 kredity.

Přihlašování:   do 14. listopadu 2012. Kapacita omezena!
info@spolecnyden.cz  nebo  registrační formulář

Přijďte tančit s Laminem Diatta ze Senegalu a Monikou Rebcovou nový tanec Mbalax!

Mbalax

  • je krásný tanec určený ženám i mužům, který spojuje lidi a zprostředkuje jim radost a štěstí.
  • je název hudby hrané na senegalské bubny sabary.
  • je také senegalský tradiční tanec, který pochází z etnika lidu Lebou a Serell za Senegalu.

Na lekci Mbalax prožijete extatický pocit z tance v souladu s energizující senegalskou hudbou. Výuka probíhá aerobním způsobem, nezastavíte se celou hodinu a propotíte tričko. Hudební doprovod zd CD současná melodická senegalská hudba Mbalax a worldmuzic (např. „Youssou N Dour“, „Viviane“  aj.) Mbalax je originální tanec, který nemísí prvky salsy nebo zumby dohromady. Poznáte pravé kořeny afrického tance.

Seminář představí nový kurz pro dospělé – pravidelně od ledna 2013
Úterý
od 12:30 do 13:25
AfroDance Fitness
Neděle
od 19:30 do 21:00
Tančíme s Monikou Rebcovou/AfroDance Fitness
(AfroDance Fitness  v termínech
6.1., 20.1.,3.2., 17.2., 3.3., 17.3.
Tančíme s Monikou Rebcovou – ostatní termíny)
Úterý
od 11:30
Čtvrtek
od 11:45
Zdravotní a relaxační cvičení na bázi jógy a strečinku

 

AfroDance Fitness (Senegalský tanec Mbalax)

V této lekci se především naučíte dobře orientovat v rytmu. Kromě správného držení těla se zároveň uvolníte a v jednoduchých krocích a variacích se naučíte pohybovat zcela přirozeně. Zlepšíte si paměť a zdokonalíte koordinaci. Ale především pocítíte obrovskou radost z tance a příliv mocné energie, která pramení z hudebního doprovodu bubeníků na africké bubny. Přestože budete tančit naplno, po lekci nebudete unaveni, ale plni energie a dobré nálady.

Lektor:  Mamadou Lamine Sonko Diatta /Senegal/ 

Tančíme s Monikou Rebcovou

Na lekcích se seznámíte s technikou moderního tance, kterou může zkusit každý. S využíváním gravitace se pohybujeme do prostoru po přípravných cvičeních na podlaze. Improvizujeme podle pokynů pedagoga na základě zadaného úkolu sólově, s partnerem nebo ve skupině. Nepoužíváme přílišnou racionální přípravu pohybu, spíše „necháme pohyb, aby námi pohyboval“. V pozdějších lekcích se naučíme fixovat náš vlastní improvizovaný pohyb do krátké choreografie nejen sólové, ale i jako duet s partnerem.

V této lekci objevíte v sobě netušené možnosti nového pohybu, poznáte lépe sami sebe, nabudete velkou sebedůvěru, rozšíříte si pohybový rejstřík. S doprovodem relaxační hudby „New Adge“ se během této lekce skvěle uvolníte fyzicky i psychicky, odpočinete si od denních starostí a zažijete radost z objevování nového způsobu pohybu.

Lektor:  Monika REBCOVÁ taneční pedagog a choreograf

Zdravotní a relaxační cvičení na bázi jógy a strečinku

Naše společné cvičení na bázi jógy a strečinku vás naučí správnému držení těla, celkově zpevní tělo, osvojíte si při něm novou pohybovou koordinaci a estetiku, nový způsob pohybu a používání svalstva celého těla. Lekce vám také umožní zvětšení rozsahu pohybu páteře i kloubu nohou a rukou, zlepší vaši rovnováhu, dodá eleganci a přinese inspiraci novými pohybovými možnostmi.
V této lekci se uvolníte a naučíte se pohybovat zcela přirozeně. Také zároveň pocítíte příliv nové energie, neboť po lekci nebudete unaveni, ale plni síly a dobré nálady.

Tuto lekci může navštěvovat každý i neškolený zájemce, který nikdy necvičil. Po přípravných cvičeních na podlaze přecházíme do stoje na nohou, kde budeme procvičovat v jógových ásánách zpevnení celého těla a rovnováhu. Lekci zakončíme relaxací.
V této lekci objevíte v sobě netušené možnosti nového pohybu ve vašem těle, poznáte lépe sami sebe, nabudete sebedůvěru a rozšíříte si pohybový rejstřík. S doprovodem relaxační hudby „New Age a worklsmuzic“ se během této lekce také skvěle uvolníte fyzicky i psychicky a odpočinete si od denních starostí.
Cvičení je určeno ženám i mužům každého věku.

Lektor: Monika REBCOVÁ taneční pedagog a choreograf