Obuj se do chůze

chůze pro radost

Když jsem na procházce, mám radost. Po chvíli to začne v moji hlavě hučet. Vidím seznam věcí, který musím zařídit. Nevšímám si toho a jdu dál.

Mám za sebou dva kilometry. Bolí mě nohy, motá se mi hlava a špatně se mi dýchá. Vzdávám to. Jdu domů. Doma si sednu k počítači a začnu řešit emaily nebo plánovat akce pro moje klienty.  Sedím 3 – 4 hodiny a vůbec si neuvědomuji čas. Pak se divím, že mne bolí v zádech, oči mám červené a hučí mně v hlavě. Jsem pak unavená a protivná.

Máte to taky tak? Poznali jste se aspoň v některé části? Já osobně bych k tomu připsala ještě partnerova moudra. „Musíš začít pravidelně běhat, jinak se to nezlepší. Cvičením jógy fakt nezhubneš.“  To je i na mne silné kafe.

Dnes už je to ale jinak.

  • Chodím pravidelně ven,
  • mám na sebe více času,
  • jsem méně unavená a
  • víc se usmívám.

Co se stalo?

Jednoduše jsem se obula do chůze.

Podle odborníků je chůze tou nejjednodušší, ale přitom nejzdravější pohybovou aktivitou. A proto je vedle dodržování zásad správného stravování jedním z klíčových prvků důležitých pro udržení zdravého životního stylu.

Chůze vám příjemnou formou zlepší fyzickou i duševní kondici. Chůze je radostná a samozřejmá aktivita, kterou může denně dělat prakticky každý z nás. Tedy i vy.

Obujte se do chůze! Proč? Protože:

  1. Chůze vám zlepší náladu a vyčistí hlavu – sníží se váš stres.
  2. Chůze má hubnoucí efekt a to lepší než běh.
  3. Chůze vám dodá energii a zpevní tělo.
  4. Chůze vám zvětší kapacitu plic a tím zlepší váš dech.
  5. Chůze vám zlepší kvalitu spánku.
  6. Chůze zlepší váš sexuální život.

chůze - boty

A to nejlepší nakonec chůze je ZADARMO!

Tohle všechno chůze umí! Nevěříte? Tak to vyzkoušejte sami na sobě.

Pokud chcete tuto aktivitu zařadit do pravidelného a možná i každodenního života, tak mám pro vás  následující doporučení. Toto doporučení má podpořit vaše úsilí a váš začátek.

Přeji vám, ať vědomá chůze vstoupí do vašeho každodenního života.