O našich lektorech

Jana Ohanková

Rodiče mi dali do vínku lásku k pohybu, k horám a turistice. Zároveň podporovali moji vášeň k tanci. Dnes jsem především terapeutka a lektorka jógy a Pilates, zároveň vedu centrum pohybových aktivit pro 3 generace – SPOLEČNÝ DEN. 

Pomáhám lidem spojit se s moudrostí jejich těla, se zdravím – naším největším bohatstvím

Více informací o mne získáte na mém webu: janaohankova.cz 

Zuzana Herzingerová

Zuzana je všestranná lektorka, která své zkušenosti čerpá z tance, jógy i akrobacie. Vše dokáže sladit v hravých a pestrých lekcích pro děti a klidných a energií nabitých lekcích pro dospělé. Má zkušenosti se všemi věkovými kategoriemi, od miminek (masáže miminek od paní Jany Hašplové), přes cvičení s batolátky a předškolními dětmi (jóga pro děti), až po dospělé a seniory (jóga, relaxační cvičení). V práci s dětmi se inspiruje waldorfskou pedagogikou. Jde cestou zdravého životního stylu.

„Jóga pro mne není pouze cvičení, je to má životní filozofie. Jógu cvičím od malička. Pevné základy mi dala moje babička, které je již přes 90 let a je stále fit. Ona sama se po válce seznámila s jógou u paní Ossins, která zaváděla jógu do republiky.“

Moje zkušenosti:

 • studium tance – Konzervatoř DUNCAN CENTRE (http://www.duncanct.cz/), Praha. Studium jsem z důvodu mého 1. těhotenství již nedokončila.
 • Jóga pro děti – seminář Jóga pro děti (manželé Klimešovi).
 • Masáže dětí a kojenců pro rodiče s dětmi (kurz u Mgr. Jany Hašplové, České masáže dětí a kojenců (http://www.vedomerodicovstvi.cz), Praha

Jana Vojtěchovská

Fantazie dětí mě neskutečně baví a obohacuje dětské lekce. Ráda propojuji tanečky s jógovými pozicemi zvířátek a zpestřuji je jógovými hrami. Tanec i jóga děti učí pracovat s vlastním tělem, koordinovat a ovládat své pohyby, soustředit se na sebe a především spolupracovat s kamarády.

Jóga mne provází celým mým životem. Mou první lektorkou PowerYogy byla Lenka Kýrová, která mi ukázala, jak může být jóga dynamická a posilující. Následně jsem začala pravidelně navštěvovat studio Andrey Smékalové, a když se mi narodila dcerka Leontýnka, začala jsem s ní cvičit BabYogu vedenou Lenkou Gajdoštíkovou. Díky České asociaci dětské jógy (CADJ) jsem zjistila, jak úžasně hravá jóga může být a že to baví nejen děti ale i dospělé.

Jako instruktor jógových hrátek a tanečků působím i v dalších studiích: DDM P6, Move Studio 123 a Core Studio.

 • Instruktor kreativních a pohybových aktivit pro rodiče s dětmi – Institut vzdělávání Evy Kiedroňové
 • Metodika cvičení dětské jógy – CADJ
 • Motivační jógové hry pro děti – CADJ
 • Jógová dobrodružství pro děti – CADJ

Lenka Ryzáková

Od dětství velice ráda sportuji, a proto jsem se rozhodla pro studium na vysoké škole. Od třinácti let také závodím za atletický oddíl A. C. TEPO Kladno. Na jaře 2014 jsem ukončila FTVS – magisterské studium se specializací – atletika. Od září 2014 vyučuji.

Od roku 2009 se věnuji tréninku dětí. Začínala jsem jako kondiční trenérka tenistů (9 – 12 let). Navázala jsem s trénováním atletické přípravky na FTVS UK Praha. Zde si mě všimla zakladatelka občanského sdružení Společného dne Jana Ohanková, a tak začala naše spolupráce. Od roku 2010 jsem lektorkou kroužků Sportovní ABECEDA a Sportovní ABECEDA pro nejmenší.

Práce s dětmi mně velice naplňuje. Mým cílem je, aby si děti vytvořily kladný vztah k pohybu a rozvíjely své pohybové schopnosti a dovednosti.

Trenérská činnost:

 • lektorka kroužků Sportovní ABECEDY a Sportovní ABECEDY pro nejmenší občanské sdružení Společného dne (od r. 2011 – současnost),
 • trenérka atletické přípravky a atletické přípravky pro nejmenší VSK FTVS UK Praha (od r. 2009 – současnost)
 • trenérka Občanského sdružení bootcamps (od roku 2010 – současnost),
 • kondiční trenérka tenistů (9 – 12 let) LTC SLOVAN Kladno (2009 – 2011),

Další znalosti:

 • instruktorka lyžování (2010),
 • instruktorka in-line bruslení (2011),
 • masérka pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví (2010),
 • zdravotní tělesná výchova (1. vyčování ZTV na všech typech a stupních škol, 2. organizování a realizace zdravotně tělovýchovných programů v ústavech sociální péče a organizacích spolkové tělovýchovy a sportu) (2012).

Lukáš Šimon

Lukáš Šimon se od roku 2008 se věnuje divadlu jako mim, herec, autor a pedagog.

Je spoluzakladatelem pantomimické skupiny Silent Motion, členem tanečního souboru PALEJA Ballet Theatre, a činoherního souboru Neomluvené divadlo.

V roce 2010 Ho přijali na Katedru pantomimy Hudební a taneční fakulty AMU. V rámci vlastních divadelních projektů často využívá pozemní, vzdušnou i párovou akrobacii.

Od roku 2013 pravidelně vyučuje cirkusové disciplíny pro děti v našem centru.

Od roku 2015 je tajemníkem Katedry nonverbálního divadla na HAMU, kde také vyučuje předmět Pantomima a tělesný mimus.

Lenka Nováková

Díky svým rodičům jsem se od mala věnovala rozličným sportům, nejvíce pak gymnastice, lyžování a jízdě na kole. Láska k přírodě, sportu a pohybu vůbec mne nasměrovala ke studiu na FTVS. Tam jsem také propadla sportovnímu lezení. Sama jsem trénovala, vedla kroužky pro děti i kurzy pro dospělé. Před nástupem na rodičovskou dovolenou jsem působila jako vysokoškolský asistent na Katedře sportů v přírodě UK FTVS. Nyní s příchodem vlastních potomků je můj zájem zaměřen na rozvoj pohybových schopností a dovedností našich nejmenších.

Štěpánka Pšeničková

Absolventka FTVS UK obor funkční poruchy pohybového aparátu Fyzioterapie

Homeopat České školy klasické homeopatie pana Mgr.Pavla Opelky

Podporovatelka funkčního smýšlení podle tradiční čínské medicíny

Uživatelka informační medicíny Timewaver zakladatele Marcuse Schmiekeho

Žákyně prof.Heleny Svobodové jazz gymnastiky

Absolventka kurzů umění doteku Denisy Říha Palečkové absolventka výcviku Tělo srdce duše Alana Lowena, žákyně výcviku Cesta tančícího srdce Guye Barringtona

Zaměřuji se na pochopení souvislostí lidského těla i duše. 

 

 

Jaroslava Lovíšková

Sport provází celý můj život. Do svých 25 let jsem aktivně hrála tenis a jako mladá jsem začala i s trénováním dětí. Mám ráda cyklistiku, turistiku, běžky a téměř všechny míčové sporty. Mé 3 děti jsem se také snažila vždy vést ke sportu a sport také patří k důležité součásti celé naší rodiny. Protože všechny hrají florbal, který mi učaroval, na „stará kolena“ jsem i já začala hrát tento moderní a populární sport. Stala jsem se florbalovou trenérkou licence C a práce s dětmi je pro stále zábavou a potěšením.

Simona Boušková

Jmenuji se Simona Boušková a instruktorské lekce vedu od roku 2007. Začátky vedly přes lekce spiningu, aerobiku, aqua aerobiku až k lekcim body and mind ( pilates, power joga) kterým se momentálně věnuji nejvíce. 
Moje lekce jsou pestré a rozmanité, prioritu kladu na funkčnost pohybu a souhru celého těla. Vždy se snažím naslouchat danné klientele na lekci, jelikož každý jsme originál a je třeba naslouchat nejenom tělo, ale i mysl a duši. 
Těším se na setkání na lekcich pilatesu.